POLYPHONIA: Cloud Ensemble

Debiutancka EPka widmowej formacji Cloud Ensamble jest jak rozdrobniona i wypuszczona na wiatr garść pyłu… Niesie naszą wrażliwość, nasz zmysł słuchu w rejony, które dla miejskich wyjadaczy objawią się jako mityczne i nieistniejące miejsca, zaś dla miłośników ambientu i harmonii, będą niczym przybycie do przystani. Nie istnieje lepsza zachęta do wejścia w ten świat subtelnej harmonii niż jej wysłuchać, jest to bowiem płyta magiczna, jedna z tych, które serwuje się na koniec audycji radiowych. Wyjątkowy dźwięk i wyjątkowe wokale Yuko Parris czynią ją pozycją obowiązkową do odsłuchania.
Cloud Ensamble to formacja niezwykła bo mimo, że brzmi niczym band wieloletnich przyjaciół została stworzona zdalnie. Dowodzi to, że udział artystów o niezwykle subtelnej wrażliwości w koncepcyjnym i kompletnym dziele współpracy „na miarę naszych czasów” może dać wynik wyjątkowy i warty kontynuacji.  (Jarek Grzesica)
  CloudEnsemble-1000px-front

 

Music composer & sound artist. Michel Banabila releases music since 1983 and has produced musical scores for numerous films, documentaries, video art, theatre plays & choreographies. His music varies from minimal loop-based electronica, 4th world and neoclassical pieces, to drones, experimental ambient, and punk-as-fuck tape music. In addition to acoustic instrumentation, Banabila uses electronics, field recordings, and snippets from radio, tv and internet.

Bureau B, Eilean Rec, Séance Centre, Pork Recordings, Tone Casualties, Challenge Records, Steamin' Soundworks, Knekelhuis, Tapu Records.